Province
|
Portrait
|
Senator
|
Party
|
Term started
|
Term ends
|
Buenos Aires
|
|
Juan Manuel Abal Medina
|
|
Front for Victory–PJ
|
2014
|
2017
|
Buenos Aires
|
|
María Laura Leguizamón
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Buenos Aires
|
|
Jaime Linares
|
|
Generation for a National Encounter
|
2011
|
2017
|
Buenos Aires City
|
|
Marta Gabriela Michetti
|
|
PRO Front
|
2013
|
2016
|
Buenos Aires City
|
|
Federico Pinedo
|
|
PRO Front
|
2015
|
2019
|
Buenos Aires City
|
|
Fernando Ezequiel "Pino" Solanas
|
|
Proyecto Sur - UNEN
|
2013
|
2019
|
Buenos Aires City
|
|
Marta Varela
|
|
PRO Front
|
2016
|
2019
|
Catamarca
|
|
Inés Imelda Blas
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Catamarca
|
|
Oscar Aníbal Castillo
|
|
Civic and Social Front of Catamarca
|
2015
|
2021
|
Catamarca
|
|
Dalmacio Mera
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Chaco
|
|
Eduardo Alberto Aguilar
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Chaco
|
|
María Inés Pilatti Vergara
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Chaco
|
|
Ángel Rozas
|
|
Radical Civic Union
|
2013
|
2019
|
Chubut
|
|
Nancy Susana González
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Chubut
|
|
Alfredo Héctor Luenzo
|
|
We Are All Chubut
|
2015
|
2021
|
Chubut
|
|
Juan Mario Pais
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Córdoba
|
|
Carlos Alberto Caserio
|
|
Union for Córdoba
|
2015
|
2021
|
Córdoba
|
|
Ernesto Félix Martínez
|
|
PRO Front
|
2015
|
2021
|
Córdoba
|
|
Laura Elena Rodríguez Machado
|
|
PRO Front
|
2015
|
2021
|
Corrientes
|
|
Ana Claudia Almirón
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Corrientes
|
|
Néstor Pedro Braillard Poccard
|
|
PRO Front
|
2015
|
2021
|
Corrientes
|
|
Carlos Mauricio Espínola
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Entre Ríos
|
|
Alfredo Luis de Angeli
|
|
PRO Front
|
2013
|
2019
|
Entre Ríos
|
|
Pedro Guillermo Ángel Guastavino
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Entre Ríos
|
|
Sigrid Elisabeth Kunath
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Formosa
|
|
María Graciela de la Rosa
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Formosa
|
|
José Miguel Ángel Mayans
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Formosa
|
|
Luis Carlos Petcoff Naidenoff
|
|
Radical Civic Union
|
2011
|
2017
|
Jujuy
|
|
Walter Basilio Barrionuevo
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Jujuy
|
|
Liliana Beatriz Fellner
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Jujuy
|
|
Silvia del Rosario Giacoppo
|
|
Radical Civic Union
|
2015
|
2017
|
La Pampa
|
|
Norma Haydée Durango
|
|
La Pampa Justicialist
|
2015
|
2021
|
La Pampa
|
|
Daniel Aníbal Lovera
|
|
La Pampa Justicialist
|
2015
|
2021
|
La Pampa
|
|
Juan Carlos Marino
|
|
Radical Civic Union
|
2015
|
2021
|
La Rioja
|
|
Hilda Clelia Aguirre
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
La Rioja
|
|
Mirtha María Teresita Luna
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
La Rioja
|
|
Carlos Saúl Menem
|
|
Federalism and Liberation
|
2011
|
2017
|
Mendoza
|
|
Julio César Cleto Cobos
|
|
Radical Civic Union
|
2015
|
2021
|
Mendoza
|
|
Anabel Fernández Sagasti
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Mendoza
|
|
Pamela Fernanda Verasay
|
|
Radical Civic Union
|
2015
|
2021
|
Misiones
|
|
Salvador Cabral
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Misiones
|
|
Sandra Daniela Giménez
|
|
Misiones
|
2011
|
2017
|
Misiones
|
|
Juan Manuel Irrazábal
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Neuquén
|
|
Carmen Lucila Crexell
|
|
Neuquén People's Movement
|
2013
|
2019
|
Neuquén
|
|
Marcelo Jorge Fuentes
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Neuquén
|
|
Guillermo Juan Pereyra
|
|
Neuquén People's Movement
|
2013
|
2019
|
Río Negro
|
|
Silvina Marcela García Larraburu
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Río Negro
|
|
María Magdalena Odarda
|
|
Progressive Font CC-ARI
|
2013
|
2019
|
Río Negro
|
|
Miguel Ángel Pichetto
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Salta
|
|
María Cristina del Valle Fiore Viñuales
|
|
PARES
|
2013
|
2019
|
Salta
|
|
Juan Carlos Romero
|
|
October 8th Justicialist
|
2013
|
2019
|
Salta
|
|
Rodolfo Julio Urtubey
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
San Juan
|
|
Roberto Gustavo Basualdo
|
|
Production and Labour
|
2011
|
2017
|
San Juan
|
|
Ruperto Eduardo Godoy
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
San Juan
|
|
Marina Raquel Riofrío
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
San Luis
|
|
Liliana Teresita Negre de Alonso
|
|
San Luis Justicialist
|
2011
|
2017
|
San Luis
|
|
Daniel Raúl Pérsico
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
San Luis
|
|
Adolfo Rodríguez Saá
|
|
San Luis Justicialist
|
2011
|
2017
|
Santa Cruz
|
|
Virginia María García
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2017
|
Santa Cruz
|
|
María Ester Labado
|
|
Front for Victory–PJ
|
2011
|
2017
|
Santa Cruz
|
|
Alfredo Anselmo Martínez
|
|
Radical Civic Union
|
2011
|
2017
|
Santa Fe
|
|
Omar Ángel Perotti
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Santa Fe
|
|
Carlos Alberto Reutemann
|
|
Federal Santa Fe
|
2015
|
2021
|
Santa Fe
|
|
María de los Ángeles Sacnun
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Santiago del Estero
|
|
Ada Rosa Del Valle Itúrrez de Cappellini
|
|
Civic Front for Santiago
|
2013
|
2019
|
Santiago del Estero
|
|
Gerardo Antenor Montenegro
|
|
People's Front
|
2013
|
2019
|
Santiago del Estero
|
|
Gerardo Zamora
|
|
Civic Front for Santiago
|
2013
|
2017
|
Tierra del Fuego
|
|
Miriam Ruth Boyadjian
|
|
Fueguian People's Movement
|
2015
|
2019
|
Tierra del Fuego
|
|
Julio César Catalán Magni
|
|
Front for Victory–PJ
|
2013
|
2019
|
Tierra del Fuego
|
|
José Anatolio Ojeda
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2019
|
Tucumán
|
|
José Jorge Alperovich
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|
Tucumán
|
|
Silvia Beatriz Elías de Pérez
|
|
Radical Civic Union
|
2015
|
2021
|
Tucumán
|
|
Beatriz Graciela Mirkin
|
|
Front for Victory–PJ
|
2015
|
2021
|