Province
|
Senator
|
Party
|
Term
|
From
|
To
|
Buenos Aires Province
|
Eric Calcagno y Maillmann
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2011
|
Hilda Beatriz González de Duhalde
|
|
Justicialist Front
|
2005
|
2011
|
José Juan Bautista Pampuro
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Buenos Aires
|
Samuel Manuel Cabanchik
|
|
Federal Buenos Aires Project
|
2007
|
2013
|
María Eugenia Estenssoro
|
|
Civic Coalition
|
2007
|
2013
|
Daniel Fernando Filmus
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Catamarca
|
Lucía Benigna Corpacci
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2011
|
Oscar Aníbal Castillo
|
|
Civic and Social Front of Catamarca
|
2009
|
2015
|
Blanca María del Valle Monllau
|
|
Civic and Social Front of Catamarca
|
2009
|
2015
|
Chaco
|
Fabio Darío Biancalani
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Elena Mercedes Corregido
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Roy Abelardo Nikisch
|
|
Radical Civic Union
|
2007
|
2013
|
Chubut
|
Marcelo Alejandro Horacio Guinle
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2015
|
Mario Jorge Cimadevilla
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2015
|
Graciela Di Perna
|
|
Labour and Dignity
|
2009
|
2015
|
Córdoba
|
Ramón Javier Mestre
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2011
|
Luis Alberto Juez
|
|
Civic Front of Córdoba
|
2009
|
2015
|
Norma Elena Morandini
|
|
Civic Front of Córdoba
|
2009
|
2015
|
Corrientes
|
Eugenio Justiniano Artaza
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2015
|
Josefina Angélica Meabe
|
|
Liberal Party of Corrientes
|
2009
|
2015
|
José María Roldán
|
|
Front for All
|
2009
|
2015
|
Entre Ríos
|
Pedro Guillermo Ángel Guastavino
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Blanca Inés Osuna
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2011
|
Arturo Vera
|
|
Radical Civic Union
|
2007
|
2013
|
Formosa
|
Adriana Raquel Bortolozzi
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
José Miguel Ángel Mayans
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Luis Carlos Petcoff Naidenoff
|
|
Radical Civic Union
|
2005
|
2011
|
Jujuy
|
Guillermo Raúl Jenefes
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Liliana Beatriz Fellner
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Gerardo Rubén Morales
|
|
Radical Civic Union
|
2005
|
2011
|
La Pampa
|
María de los Ángeles Higonet
|
|
La Pampa Justicialist
|
2009
|
2015
|
Carlos Alberto Verna
|
|
La Pampa Justicialist
|
2009
|
2015
|
Juan Carlos Marino
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2015
|
La Rioja
|
Ada Mercedes Maza
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Carlos Saúl Menem
|
|
Federalism and Liberty
|
2005
|
2011
|
Teresita Quintela
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Mendoza
|
Rolando Adolfo Bermejo
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2015
|
Laura Gisela Montero
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2015
|
Ernesto Sanz
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2015
|
Misiones
|
Eduardo Enrique Torres
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2011
|
Luis Alberto Viana
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Élida María Vigo
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Neuquén
|
Marcelo Jorge Fuentes
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Horacio Lores
|
|
Neuquén People's Movement
|
2007
|
2013
|
Nanci María Agustina Parrilli
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Río Negro
|
María José Bongiorno
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Miguel Ángel Pichetto
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Pablo Federico Verani
|
|
Radical Civic Union
|
2007
|
2013
|
Salta
|
Sonia Margarita Escudero
|
|
October 8th Justicialist
|
2007
|
2013
|
Juan Agustín Pérez Alsina
|
|
Salta Renewal Party
|
2007
|
2013
|
Juan Carlos Romero
|
|
October 8th Justicialist
|
2007
|
2013
|
San Juan
|
Roberto Gustavo Basualdo
|
|
Production and Labour
|
2005
|
2011
|
César Ambrosio Gioja
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Marina Raquel Riofrío
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
San Luis
|
Liliana Negre de Alonso
|
|
San Luis Justicialist
|
2005
|
2011
|
Daniel Raúl Pérsico
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Adolfo Rodríguez Saá
|
|
San Luis Justicialist
|
2005
|
2011
|
Santa Cruz
|
Jorge Esteban Banicevich
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2011
|
Nicolás Alejandro Fernández
|
|
Front for Victory–PJ
|
2005
|
2011
|
Alfredo Anselmo Martínez
|
|
Radical Civic Union
|
2005
|
2011
|
Santa Fe
|
Rubén Héctor Giustiniani
|
|
Socialist Party
|
2009
|
2015
|
Roxana Itatí Latorre
|
|
Federal Santa Fe
|
2009
|
2015
|
Carlos Alberto Reutemann
|
|
Federal Santa Fe
|
2009
|
2015
|
Santiago del Estero
|
Ana María Corradi de Beltrán
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
Ada Rosa del Valle Itúrrez de Cappellini
|
|
Civic Front for Santiago
|
2007
|
2013
|
Emilio Alberto Rached
|
|
Civic Front for Santiago
|
2007
|
2013
|
Tierra del Fuego
|
Mario Jorge Colazo
|
|
Front for Victory–PJ
|
2007
|
2013
|
María Rosa Díaz
|
|
New Encounter
|
2007
|
2013
|
Osvaldo Ramón López
|
|
New Encounter
|
2011
|
2013
|
José Carlos Martínez
|
|
New Encounter
|
2011
|
2013
|
Tucumán
|
José Manuel Cano
|
|
Radical Civic Union
|
2009
|
2013
|
Sergio Francisco Mansilla
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2015
|
Beatriz Liliana Rojkés de Alperovich
|
|
Front for Victory–PJ
|
2009
|
2015
|